U ZŠ Brigádníků má vyrůst nová víceúčelová hala

hala_strasnice

Na jednání Sportovního výboru 21.3.2018 představili zástupci florbalové školy Bohemians návrh stavby nové víceúčelové haly v ulici Brigádníků. Potřebné pozemky (na mapce modře) patří hl. městu Praze a jsou v současné době zanedbané. Prezentovaná představa je taková, že by z ¼ budoucí halu využívala Základní škola Brigádníků, většinu zbylého času byla hala využívána pro trénink sportovních klubů a například o víkendech fungovala jako regulerní hala pro sportovní utkání. Pro tyto účely má mít hala teleskopické tribuny pro 1.200 diváků. Na stejném pozemku má být venkovní parkoviště pro 80 automobilů. Odhadovaná cena stavby je 100 mil. Kč a měla by se dokončit v horizontu 5 let.

Jako Piráti nemáme ve Sportovním výboru žádného zástupce, jednání jsme se proto účastnili pouze jako aktivní veřejnost a vznesli jsme několik připomínek.

Předně kvitujeme, že město má zájem stavět v metropoli nová sportoviště, protože si vzpomínáme na první představení urbanistické studie Slatin, kdy studie Prahy 10 plánovala nahradit současná sportoviště kolem stadionu Slávie novou obytnou výstavbou. Líbí se nám i plánovaná čtvrtinová časová kapacita nové haly vyčleněná pro ZŠ Brigádníků. Zde jsme ale obezřetní a počkáme si na skutečný návrh smlouvy, která by to základní škole zaručila a bude nás samozřejmě zajímat i kdo a jakým způsobem ponese náklady na její provoz v tuto vyhrazenou dobu.

Dle představené koncepce by investorem a majitelem haly mělo být hl. m. Praha. V okolních MČ jsme zaznamenali obdobné projekty, kdy měla být postavena na pozemcích přilehlých k základním školám sportovní hala v majetku soukromých investorů. Variantu, kdy nemovitosti zůstanou v majetku města považujeme za lepší, jelikož se nechceme v žádném případě zbavovat klíčových nemovitostí, které mohou sloužit školám a přímo s nimi sousedí.

Posledním otazníkem je řešení parkování a dopravy. Domníváme se, že obyvatelé okolních ulic nebudou spokojeni s plánovanou kapacitou 80 nových parkovací míst.

Bydlíte na Solidaritě? Napište nám svůj pohled do komentářů na facebooku.

Pavel Hájek a Miroslav Kos za pirátskou posádku na Praze 10

38 komentářů u „U ZŠ Brigádníků má vyrůst nová víceúčelová hala“

 1. Bydlim na Solidarite a plan postavit sportovni halu a parkoviste me doslova desi. Toto je klidna rezidencni ctvrt kam se takove zarizeni vubec nehodi. Cele okoli bylo stavene v urcitem konceptu, ktery se zachoval a sportoviste se k nemu nehodi.
  Deti nepotrebuji byt zavrene v hale, deti potrebuji byt venku.
  Momentalne je prostor uzivan detmi i mistnimi. Je to jedno z poslednich mist kde se muze nechat detsko projet na motorce, kluci si jen tak zakopat s micem. Prijdte se podivat, kazdy den je misto vyuzivane. V lete Vas muze uvitat i vune grilovani a smich deti.

  Prostor by podle meho mel zustat jako verejna zahrada. Rekontrukce by stala par korun.

  Nemusime preci zastavet kazdy cm2 Prahy.

 2. Rozhodně nesouhlasím. Nerozumím tomu, proč má být každá volná plocha zastavěná. Copak nemáme dostatek víceúčelových hřišť a hal? Další otázkou je doprava a parkování. Obyvatelé Solidarity se při různých příležitostech (např. během hlasování o budoucnosti Parku Na Solidaritě) vyjádřili, že největší problém je na Sídlišti Solidarita nepřiměřená doprava nerezidentů. Co asi udělá tento návrh s dopravou?

 3. Pokud tohle vážně udělají, budeme se muset odstěhovat. Bydlím přímo vedle hřiště, o kterém se jedná. Předností tohoto místa k životu je klid a ticho. Ráno vás zde budí jen ptáci. Parkoviště pro 80 aut a sportovní hala, z níž se nese řev a pískot, znamená konec této rezidencni čtvrti a ulice, kudy projíždějí jen místní: takže tu děti jezdí na kole, na skejtu, na hřiště se chodí běhat, děti tudy samy chodí ze školy domů… udělám vše pro to, aby se tyto plány nenaplnily.

 4. Bydlím na Solidaritě v bezprostřední blízkosti hřiště. Včera jsem přijela domů v 18:00 hodin a už jsem neměla kde zaparkovat, takže jsem stála přes noc na parkovišti Best Drive a doufám, že mě nenechali odtáhnout.
  Stačí, že nám teď v ulici parkují pacienti nové kliniky Eset, která má údajně podzemní parkoviště, ale tam asi neparkují její klienti, asi jen zaměstnanci. Ulice je plná lidí, kteří se v ranních hodinách hrnou do kliniky.
  S takovouto hrůzou opravdu nesouhlasím. Na postavení kůlny na vlastní zahradě tu potřebujete posvěcení deseti úřadů, protože je to památková a kdo ví jaká zóna (tuším, že nějak přírodně chráněná), kde je zákaz výstavby a pak na volné ploše vyroste hala?

 5. Jsem obyvatelkou Solidarity a tato zpráva mě vyděsila! Proč děti zavírat do hal?! Všichni potřebujeme více přírody a být na vzduchu! Hřiště využíváme téměř každý den při našich procházkách s našimi dětmi, pořádají se tam sousedká setkání, děti ze
  ŽŠ tam tráví nejen hodiny tělocviku, ale i přestávky. Proč tuto plochu zastavět halou, kterých je po Praze dostatek!? Neberte nám PROSÍM zelenou plochu, kterých je už teď tak málo! Neberte nám prostor, pro setkávání se venku! A nezahlcujte nám Solidaritu dalšími auty!

  1. Úplně souhlasím s paní Šporcovou. Taky tam chodím s děckem a jsem rád, že tam to hřiště je. Halu s parkovištěm tady opravdu nepotřebujeme.

 6. Bydlím přímo v ulici Brigádníků a naprosto s tímto záměrem nesouhlasím. Budeme dělat všechno proto, aby tady žádná hala ani jiný megalomanský soubor staveb nebyl. Hřiště je zanedbané, protože se o něj hl. m. Praha vůbec nestaralo a schválně ho nechalo zajít do této podoby a úmyslně se o něj nestaralo s péčí řádného hospodáře. Proč se nemůže hřiště opravit, udělat venkovní atletický ovál a například menší venkovní tribuna? Bude to stát méně a užitek bude velký

 7. Dobrý den,
  Rád bych s autory návrhu vstoupil do diskuze. Zajímaly by mě přesné důvody a odhady předpokládané návštěvnosti, proč je potřeba Přidat do klidové obytné zóny víceúčelovou halu.Vzhledem k povaze celého místa mi přijde, že se tam taková hala příliš nehodí.
  Přeji hezký den,
  Ondřej

 8. Dobrý den,
  bydlím na Solidaritě hned vedle hřiště. Nápad postavit zde multifunkční halu je děsivý!
  1. Na co? Hamr Záběhlice, Gutovka, badminton Skalka, Hektor Malešice, Slavia…v okolí je toho dost. To dejte raději dohromady zanedbaná sportoviště, která už stojí (např. letní plovárna Slavia je stále dost tragická)
  2. Solidarita je rezidenční oblast téměř venkovského rázu. Jestli se nepletu, je to památková zóna, při rekonstrukci jsme museli mít neskutečné množství povolení…jakým způsobem zapadá multifunkční hala do památkové zóny??? Tím úplně zkazíte charakter této oblasti.
  3. Parkování – už teď je to katastrofa, večer se velmi těžko hledá místo. Jestli má hala pojmout kolem 1200 osob a plánuje se postavit parkoviště pro 80 aut, to je vtip, ne? Nehledě na zvýšenou dopravu v místě, je tady škola, pohybují se zde zejména děti!
  4. A hlavně – proč tu plochu zastavovat??? To radši zrevitalizovat, opravit to hřiště, klidně část ještě poskytnout škole, zbytek nechat pro místní. O halu tady nestojíme! Jak už bylo zmíněno od jiných, je to místo, kde se potkávají děti od jara do zimy, hrají fotbal, pouštějí draky, hřiště využívá i ZŠ během tělesné výchovy atd.

  V jaké fázi je projekt/nápad?

 9. Připojuji se k nesouhlasu s projektem. Do urbanistického rázu sídliště Solidarita se nehodí a způsobil by neadekvátní dopravní zátěž a problémy s parkováním. Hřiště by potřebovalo obnovu – např. trávník, běžecký ovál, volejbal – a ne halu, která by komunitě nepomohla. Jeho nynější stav je výsledkem dlouhodobého zanedbání ze strany města. Další otázkou je, co bude s parkováním po případném zavedení parkovacích zón?

 10. Dobrý den, bydlím na Solidaritě, v bezprostřední blízkosti hřiště. Naprosto nesouhlasím s výstavbou dle mého názoru zcela zbytečné víceúčelové haly. Obyvatelé Solidarity se v minulosti (v rámci zadání studie k revitalizaci parku na Solidaritě) jasně vyjádřili, ze jako největší problém vnímají dopravu na Solidaritě. Radši si ani nepředstavuji, jakým způsobem by v souvislosti s výstavbou této haly narostla doprava v okolí Solidarity. Zároveň nechápu, proč je nutné zastavět každou zelenou plochu ve městě, kterých zrovna v okolí není mnoho. Chtěla bych se informovat, jakým způsobem je možné vyjádřit náš nesouhlas a zapojit se do celého řízení (na Solidaritě je poměrně ucelená sousedská komunita, řekla bych, že názor na výše uvedený projekt bude jednotný). Děkuji a přeji hezký den. Zuzana

  1. Dobrý den,

   na Praze 10 je možné přijít na další jednání Sportovního výboru, konají se 18.4.2018 a 23.5.2018 vždy od 15:00 ve Středisku územního rozvoje, v přízemí budovy B, ÚMČ Praha 10. Předpokládám, že nejpozději v květnu bude mít výbor další informace, ale je to jen poradní orgán. Hlavní slovo bude mít hl. město Praha, jež má být investorem a současně je majitelem pozemků.

   Pavel Hájek

 11. Chtěl bych vyjádřit absolutní nesouhlas s tímto nesmyslem. Bydlíme prakticky hned vedle a představa té haly a jejího provozu je naprosto strašidelná.
  Hřiště je dnes v “ přírodním stavu “ , což je finálně dobře a je využíváno k různým sportovním aktivitám což je taky dobře. Sportovních hal je v Praze spousta a nemusí se tudíž takto zastavět každý m2 volné plochy. Naprosto souhlasím s názorem , že je potřeba udělat vše aby k realizaci tohoto projektu nedošlo.
  Bylo by fajn, aby informace o zamýšlené stavbě byla zveřejněna a mohlo se k tomu vyjádřit více lidí, kterých se to bezprostředně týká.

  1. Matěji, na radnici Prahy i Prahy 10 jsme v opozici, takže jednak nejsme autoři tohoto nápadu a naopak se o něm snažíme veřejnost informovat tak, aby veřejnost měla šanci proti návrhu vystoupit, pokud s ním nesouhlasí. Pavel Hájek

 12. Dobrý den,

  tímto vyjadřuji silný nesouhlas s výstavbou víceúčelové haly na místě nynější zelené plochy hřiště u ZŠ Brigádníků.

  Hlavní důvody mého nesouhlasu jsou následující:

  – Jedná se o rezidenční oblast s venkovským charakterem, který by byl výrazně narušen hlukem spojeným s provozem haly a dopravou
  – Stávající dopravní situace je již nyní špatná, jelikož jsou všude jednosměrné silnice
  – Počet parkovacích míst je nevyhovující, což by s halou pro 1200 lidí a 80 parkovacími místy situaci s parkováním ještě zhoršilo
  – V okolí je velké množství hal a hřišť pro sportovní vyžití – Gutovka, Hector, Slavia, Hamr, Skalka

  Stavba haly by zničila jedinečný charakter sídliště Solidarita, který byl vybudován ve 40.letech minulého století a tento charakter by měl být zachován i pro dnešní a další generaci.

  Děkuji a přeji příjemný den,

  Pavel Jareš
  Obyvatel Solidarity

 13. Dobrý den,

  s plánovaným „využitím“ prostoru zásadně nesouhlasím.
  Solidarita je historicky cenný a unikátní urbanistický celek, který má jednoznačně rezidenční charakter. Ten už byl v historii několikrát narušen, ale toto by byl zásah největší, který by ráz bydlení na Solidaritě výrazně narušil.
  Sportovní haly jsou nejvytíženější v odpoledních/večerních hodinách a o víkendech – tedy přesně v době, kdy se ve čtvrti nacházejí také její obyvatelé (kteří chtějí klid). Představa víkendových florbalových turnajů, kdy rodiče desítky svých ratolestí dovážejí a celý víkend tak zahltí Solidaritu auty, mě upřímně děsí.
  Chápu, že město chce stavět sportovní haly, ale snad opravdu není úplně jedno kde, ne?
  Místo, aby se opravovaly haly stávající (např. Hagibor – který myslím patří Bohemians), postaví se na nevhodných místech nové, proč?
  Za mě tedy jednoznačně NE.

  J. Králíček
  (obyvatel Solidarity)

 14. Narodila jsem se ve Strašnicích, nyní bydlím ve Vršovicích a toto místo velice dobře znám. Dle mého je tato stavba naprostý nesmysl a auty neúměrně zatíží tuto lokalitu. Dopadne to úplně stejně jako výstavba fotbalového stadionu Eden, který byl postaven bez zajištění parkování pro návštěvníky, kteří pak parkují v přilehlých ulicích. Co to je parkoviště s 80 místy na halu s 1200 místy? To je výsměch a neměli bychom si to necht líbit!

 15. Jedná se o klidnou rezidenční čtvrť a tata stavba by to velmi narušila. Dnes si všichni vozí zadele v autech, hluk by tam výrazně stoupl, parkování zhoršilo a obávám se, že i vandalismus…

 16. Naprosto nesouhlasim s navrhem v tomto zneni.
  Souhlasim s vetsinou negativnich komentaru jiz vyse napsanych. Sidloste Solidarita ma jedinecny urbanisticky charakter.
  Doprava a parkovani jsou zde jiz nyni problem.
  Skolni hriste zoufale potrebuje renovaci. Souhlasim. Ale i ve svem zalostnem stavu je vyuzivane.
  Opravdu musime sportovat jen v hale? Kde je prostor pro sport venku? Projekt pro me vyvolava radu otazek: Koho zajmy budou uspokojeny a koho prehlednuty. Jak to zmeni raz sidliste Solidarita a okoli. O pristupu a parkovani nemluve.

 17. Dobrý den,

  děkuji za nepotěšující informaci, ráno jsem si na zmíněném hřišti byla zaběhat, a přestože možné působí mírně zpustle, nebudu jediná, kdo zmíněné hřiště rád využívá.
  Jak psali lidé přede mnou, celá lokalita je rezidenční a klidová, už teď je poměrně náročné v okolí parkovat, nedovedu si představit, jak toto příjemné místo zničí multifukční hala a kde by návštěvníci měli parkovat.
  Pokud Praha 10 má zájem investovat do sportu, třeba já bych ocenila opravu plaveckého bazénu Slavie, který je v hrozném stavu.

  Martina Valihrachová

  1. Zdravím,
   Zmínka o plaveckém bazénu Slavie je velmi trefná. Do tohoto domu hrůzy chodím jen velmi nerad.

   Děkuji všem (snad kromě uživatele „matej“) za zajímavou diskuzi.

 18. S návrhem výstavby sportovní haly naprosto nesouhlasím. Bydlím s rodinou s malými dětmi v blízkém sousedství v ulici Dvouletky.
  Mé důvody nesouhlasu se shodují s těmi, které zde uvedli i ostatní diskutující:
  1. Sportovní hala se do místního charakteru solidarity zcela nehodí a je škoda zastavovat jednu z posledních málo volných ploch. Navíc v okolí je celá řada sportovních hal.
  2. Hřiště často využíváme s dětmi pro organizované akce (drakiády, sportovní olympiády) i odpolední sportování venku s míčem. Tato plocha by nám moc chyběla.
  3. Hala pro 1200 návštěvníků s kapacitou 80 parkovacích míst by tragicky zhoršila parkování v celé oblasti, kde už takto máme všichni problém v určitých hodinách zaparkovat. Zvýšil by se také průjezd aut v okolí, kde je v těsném sousedství škola a kde děti přechází silnici. Klid, kterého si zde lidé tak cení, by vzal také za své.
  4. Ekonomické řešení by bylo stávající zanedbané hřiště opravit a zkultivovat jako venkovní hřiště. Škola ZŠ Brigádníků rovněž postrádá kvalitní venkovní hřiště, proto by jej mohla mnohem lépe využívat, stejně jako veřejnost. Zároveň by celý projekt netrval 5 let a venkovní hřiště by bylo k dispozici po rekonstrukci v mnohem kratším čase.

 19. Dobrý den,
  nejsem místní a nerozporuju vaše ostatní námitky. Jednu věc bych ale přesto rád poznamenal. Sportovních hal s kapacitou jako by byla tato (1200 diváků) je v Praze nedostatek. Zmiňované sportoviště Hamr Záběhlice, Gutovka, Skalka nebo Hektor Malešice slouží úplně jiným účelům. Předpokládám, že v této hale by chtěl hrát své zápasy florbalový klub FbŠ Bohemians (spekuluji), jehož mužský i ženský tým patří k širší české špičce a v současnosti hraje na (nejen) kapacitou těžko vyhovující Děkance. Na Hagiboru se sice florbal hraje/může hrát, ale jen rekreačně nebo v dětských kategoriích. Sportovní hala VŠE na Třebešíně má vhodné rozměry, ale pro tyto podmínky nevyhovující zázemí a kapacitu „jen“ 170 diváků. Slavia sice odpovídá, ale pokud vím, florbal se zde hraje minimálně (zřejmě je hala obsazená jinými sporty?).

  Nechci hodnotit tento konkrétní záměr z hlediska využití veřejných prostředků, umístění a dopadu na okolí. Chápu, že se to místním nelíbí. Stejně tak nevím, jaké potřeby v tomto mají ostatní tradiční halové sporty (házená, basketbal, volejbal apod.), ale z pohledu florbalu je pro elitní týmy sportovních hal v Praze nedostatek. Kromě zmíněné Slavie tu jsou Vinohrady, Podvinný mlýn, Jedenáctka a Jižní Město. Děkanka, Střešovice, Kunratice, Čakovice nebo VŠE jsou víceméně z nouze. A protože FbŠ Bohemians má své zázemí na Praze 4 a 10 a jedná se o jeden z nejpočetnějších florbalových klubů v republice (nejsem jeho členem), předpokládám, že tu o novou halu bude výhledově zájem.

  Argument, že další hala není potřeba, je podle mého názoru lichý. I když samozřejmě chápu, že nemusí být v zájmu města/městské části podporovat zrovna florbal/míčové sporty/poloprofesionální sport nebo že stavět se má jinde.

 20. Bydlim na Solidarite a moc dobre vim, jaky uz ted je problem s parkovanim. 1200 navstevniku vs 80 parkovacich mist??? To asi clovek uplne nemusi byt matematik, aby si domyslel dusledky. Modernizaci si hriste urcite zaslouzi, ale zda to nutne musi byt projekt takovehoto razu a ne pouze pro okolni obyvatele a hlavne skolu, rozhodne nesouhlasim!

 21. Jestli si někdo všiml,jak velká je nevyužitá plocha za halou Bohemians,která se táhne až ke krematoriu. Proč se nestaví tam?Myslím,že se už jednalo o návrhu postavit víceúčelovou halu v těchto místech. Proč z toho sešlo a hala má stát v hustě obydlené oblasti,kde není kde zaparkovat?

 22. Z pískového fotbalového hřiště, na kterém jsem jako mladý kluk hrál ještě fotbal, že se nemůže stát sportovní hala…?

  Proti argumenty:

  Hluk: Hala se dá navrhnout tak, že vnitřní hluk ven nepronikne.
  Málo zeleně: Hned vedle je park na Solidaritě a Jiráskova alej?
  Děti mají mít tělocvik venku: V zemi, kde je přes půl roku zima nebo prší?
  Sportovních hal je dost: Není.
  Postavit venkovní sportoviště: Jaké? Vždyť je přes ulici atletický ovál ZŠ v Rybníčkách? + hluk by v tomto případě nevadil?
  Parkování: Souhlas, ale i to by se snad mělo dát vyřešit. Navíc akce pro 1200 lidí, která by Vám zabrala parkovací místa tam nebudou každý den.
  Zvýšený vandalismus: A na to jste přišel jak proboha? Tam se nebude hrát první liga fotbalu :-)))

  Zapřemýšlejte nad tím, kolik tisíců dětí a dospělých touto halou může projít a sportovat. Vy si hlídáte klídek a mít kde zaparkovat. V širším centru Prahy mi to přijde demagogie.

  1. Sídliště Solidarita je památkově chráněná zóna, nacpat halu mezi Jiráskovu alej a přímo domky je magořina. Nemluvě o tom, že obyvatelé bytového domu přímo u hřiště by koukali přímo do zdi! Úplně to rozbije charakter této oblasti, hala by byla uprostřed obytné zóny. Nevidím také nic divného na tom, že rezidenti si přeji parkovat v okolí svého bydliště – ať je to širší nebo jaké centrum Prahy.
   Navíc – na obrovskou halu tady podle mě tedy prostor opravdu není – jak již bylo zmíněno, na Hagiboru je mraky místa, tam by se těch hal vešlo i několik a v bezprostřední blízkosti nejsou obytné domy!

 23. Na sídlišti Solidarita jsem žil cca 30 let a již nyní se velmi málo se někdejší volné plochy podobají těm zazeleněným v kterých jsem vyrůstal. Předmětné hřiště, kde jsme trávili některé hodiny tělocviku i obyčejná volnočasová sportování pamatuji velmi dobře. Naprosto rozumím obyvatelům přilehlé rezidenční zástavby, že nechtějí aby alej přirozeně je dělící od rušné komunikace nesouhlasí s jejím překonáním/přenesením rušivého provozu do bezprostřední blízkosti svých obydlí. Již vůbec se mi příčí vybudování parkoviště do míst dobře dosažitelných MHD. Pokud by nebylo podzemní se střechou v úrovni a podobě původní zelené plochy a vjezdem z ulice V Olšinách. Neznám vlastníka/y hřiště vedle Staré školy v sousedství kulturního domu Barikádníků ani jeho současný status, ale mám za to, že pod ním by bylo možné vyhloubit dostatečně hlubokou stavební jámu pro až 2 patra sportovního areálu v podzemí. Stanice metra Strašnická za rohem. Napadají mne i další varianty kde sídlily různé výrobny, ale patrně jsou již privatizovány a jinak využívány. Přeji Solidariťákům neznehodnocení bydlišť, já se nyní snažím v jiné, nyní mně příslušné, části Prahy také napadané developerskými touhami.

 24. Rozhodně NESOUHLASÍM!! Ať raději zrekonstruují a upraví hřiště a nevymýšlí blbosti!!! Bydlím na solidaritě a často tam chodíme, tento návrh se nám NELÍBÍ!!

 25. Dobrý den,
  stejně jako řada sousedů ze Solidarity nesouhlasím s tímto návrhem. Solidarita je unikatni urbanistický celek jehož kvalit oceňuji nejen jeho obyvatelé, ale i návštěvníci.
  Praha 10 má štěstí na množství sportovišť. S jejich kvalitou, údržbou a možností využití to je již horší.
  Předmětné hřiště by si určitě zasloužilo lepší využití / opravu, nicméně hala pro 1200 diváků je úlet.
  Rád bych věřil, že se zastupitelé Prahy 10 postaví za své území a vlastníkovi pozemku, Hl.M.P., vysvětlí nesmyslnost této úvahy. Obávám se však, že toho se nedočkáme. Stačí se podívat na to jak hospodaří se „svým“ majetkem již nyní. Škola vedle Strašnické vč. tělocvičny leží několik let ladem, bytový fond se nedaří dlouhodobě plnohodnotně využívat, KD Eden atd.

  Pokud bude možnost a prostor k otevřené diskuze, rád se zúčastním a podpořím.

  Vít Svoboda

 26. S návrhem nesouhlasím, jsme rezidentní oblastí, není třeba haly na jediné proluce- zelené ploše pro všemožné aktivity. Nestojím o znehodnocování bydlení „řadovkářů“, nechť se využijí jiné vhodnější plochy, např. ladem ležící pozemek u staré školy.

 27. Nesouhlasím, je to široko daleko jediné místo, kde se mohou dospělí a dětí neorganizovaní ve sportovních oddílech realizovat, celé dny je hřiště plné lidí a dětí, při sportování a jiných aktivitách je vidět modré nebe! Celá čtvrť na Solidaritě byla postavená jako komplex, je památkově chráněná (při rekonstrukcích domků se musí vyjadřovat i památkáři) a přesto z ní developeři po kousíčkách ukrajují, zmizely už jesle s obrovskou zahradou (místo nich je autobazar), zmizela školka s obrovskou zahradou (ESET a Green Point), a že je hřiště zanedbané, není vina rezidentů, nýbrž majitele pozemku, a na rekonstrukci by v podstatě potřeboval pár korun. V ulicích se nedá zaparkovat, protože další části Prahy mají barevné pruhy a tak dojíždějící odstavují auta v naší čtvrti, a parkoviště pro 80 aut – hluk, smrad a nepořádek dlouho do noci přímo před našimi dveřmi. A volný vstup pro veřejnost tam určitě nebude, takže zase jen pro vybrané. Jsem zásadně proti.

 28. S výstavbou haly nesouhlasim…lidi tam chodi behat,poustet draky,poustet drony a jine modely,.my tam chodime hrat nohejbal,.hriste sice neslouzi fotbalu,ale nevyuzite neni…deti je tam i na skolnim tartanu kazdy den mnoho.stavba by urcite znicila klid a pohodu co tady zatim mame.

 29. Tato informace mi vyloženě zkazila den. Zásadně nesouhlasím a jsem pro revitalizaci venkovních hřišť, zavedení pravidelné údržby a provozního řádu a to z výše již zmiňovaných důvodů. Jsem obyvatel Solidarity, mé děti budou taky pravděpodobně tuto školu navštěvovat, hřiště nyní často využíváme a asi není třeba tu opakovat to, co bylo výše již mockrát řečeno. NESOUHLASÍM A HODLÁM PROTI TOMU BOJOVAT VŠEMI PROSTŘEDKY

 30. S návrhem zásadně nesouhlasím. Umístění haly a parkoviště do těchto prostor je naprosto bezohledné a nedomyšlené. Především argument, že hřistě je nevyužívané není pravda. Denně zde ráno a večer chodí lidé z okolí běhat, děti i dospělí zde hrají fotbal, baseball a další sporty, nebo se jen chodí procházet. Na pozdzim se sem na jako jednu z mála nezastavěných prostor chodí pouštět draci atd… Navíc je prostor využíván místní ZŠ, skautskými organizacemi a dalšími. Myslím, že to, co by všichni obyvatelé Solidarity a okolí uvítali, je ponechání hřiště ve stávající podobě otevřené venkovní plochy a jeho REKONSTRUKCE! A to nemusí být vůbec nákladné. Halu stavme v oblastech, které jsou pro podobný záměr vhodné, mají dobrou dopravní dostupnost, mají prostor pro dostatek parkovacích míst a nebudou v bezprostřední blízkosti rezidenční zástavby. Takovými plochami magistrát disponuje.

 31. Dobrý den, je zde na Solidaritě, ve Strašnicích občanské sdružení, politické hnutí, které by bylo ochotné vystupovat jménem občanů ze Strašnic/ Solidarity, kteří jsou proti stavbě haly? Sdružení, hnutí, které by prezentovalo na magistrátu náš nesouhlas a zároveň náš návrh na obnovu stávajícího hřiště (trávník, běžecký ovál…)? Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>